logo
Telefon
Zadzwoń:731 461 112
Godziny otwarcia
Pon. - Piąt.08.00 - 16.00

Palety drewniane - wybór między nowymi a używanymi


Palety drewniane są szeroko stosowane w przemyśle handlowym w szczególności w transporcie oraz przechowywaniu magazynowym

palety drewniane używane

Zapotrzebowanie na palety drewniane

Palety drewniane są szeroko stosowane w przemyśle handlowym. Umożliwiają fabrykom, magazynom, domom towarowym i innym dystrybutorom transport i przechowywanie dużych ilości produktów i towarów. Chcąc kupić palety drewniane dla swojej działalności produkcyjnej lub dystrybucyjnej. Będziesz musiał dokonać kilku wyborów, z których najtrudniejszym będzie czy zainwestujesz w nowe palety drewniane, czy kupujesz palety z recyklingu? Oba mają swoje wady i zalety, a odpowiednie dopasowanie zależy od Twoich potrzeb. Przyjrzyjmy się nowym paletom i tym, jak pełnią one różne funkcje

Nowe palety drewniane

Aby wyprodukować nowe palety od podstaw niezbędne są całkowicie nowe materiały i sprzęt. Oznacza to, że drewno (głównie drewno liściaste) pochodzi z nowo ściętych drzew. Potem tartak wyrabia deski według wymaganych rozmiarów. Następnie buduje się palety zgodnie ze specyficznymi potrzebami klienta. Występują one w standardowych rozmiarach lub na zamówienie zgodnie ze konkretną specyfikacją.

Zalety zakupu nowych palet

  • Są mocniejsze i trwalsze

Palety drewniane służą do transportu, magazynowania i dystrybucji ciężkich produktów. Dlatego są wykonane z twardego drewna. Nowe palety z twardego drewna mogą wytrzymać ciężar prawie wszystkich ciężkich towarów lub produktów. Mogą również wytrzymać zużycie i uszkodzenia. Jednak z biegiem czasu drewniane palety stają się słabe. Zaczynają się zużywać, a użycie ich do transportu, przechowywania i dystrybucji ciężkich produktów staje się wyzwaniem. Mogą się zniszczyć podczas transportu lub dostawy i spowodować duże straty. Dlatego przy transporcie i dystrybucji ciężkich produktów warto kupować nowe palety.

  • Nowe palety są łatwo dostępne i można wykonać więcej, aby wypełnić zamówienie o dowolnej wielkości

Nowe palety wykonane są ze świeżej tarcicy, która jest łatwa do magazynowania. Nie będziesz mieć problemu z uzyskaniem tylu palet, ile potrzebujesz. Jeśli będziemy je pobierać z magazynu lub wytwarzać więcej, aby pasowały do ​​Twojego zamówienia. Ilość dostępnych używanych palet jest uzależniona. Zależy między innymi od tego ile zużytych palet zostało zwróconych do recyklingu i naprawy. A dostępne materiały mogą nie wystarczyć na duże zamówienie. Jeśli więc potrzebujesz regularnie wielu palet, nowe palety zapewnią Ci spokój ducha. Wiedząc, że Twój łańcuch dostaw nie ucierpi z powodu braku materiałów.

  • Nowe palety to inwestycja, która może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze

Nowe palety drewniane są najbardziej wytrzymałe, co oznacza, że ​​posłużą Ci znacznie dłużej niż palety drewniane z recyklingu. Drewniane palety używane doskonale nadają się do krótkotrwałej pracy i zasadniczo mają wyglądać jak nowe. Ale pomyśl o tym jako o różnicy między zakupem nowego laptopa, a zakupem odnowionego. Mają te same części i działają identycznie. Ale istnieje większe prawdopodobieństwo, że jeden z nich się zużyje lub będzie wymagał naprawy. Jeśli więc Twoja praca spowoduje duże zużycie palet. Kupowanie nowych może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz ich wymieniać ani naprawiać tak często.

Wady zakupu nowych palet

  • Koszt

W porównaniu z paletami pochodzącymi z recyklingu nowe palety są generalnie droższą inwestycją. Ich pozyskanie może być wyzwaniem, jeśli jesteś startupem w branży transportowej i dystrybucyjnej. Lub jeśli Twój budżet nie ma wpływu na inwestycję. Koszt to główny powód, dla którego wiele firm szuka przede wszystkim palet używanych. A jeśli ma to dla Ciebie znaczenie. Ważne jest, aby porównać początkowy koszt nowych palet ze zużyciem, którego się spodziewasz, i jak długo będą trwać.

Zalety palet drewnianych z recyklingu

  • Znacznie tańsze niż zakup nowego

Palety używane są niezaprzeczalnie tańsze niż nowe palety. Dlatego jeśli masz skromny budżet lub po prostu koncentrujesz się na krótkoterminowych oszczędnościach, palety z recyklingu są dla Ciebie idealne. W rzeczywistości ich koszt może być w niektórych sytuacjach o 70% niższy niż ich nowych odpowiedników.

  • Palety drewniane z recyklingu są już zbudowane, więc są dostępne szybciej

Palet używanych nie buduje się od podstaw. Ktoś je wcześniej wyprodukował, dostawa jest szybka, a to oznacza, że ​​czas realizacji zamówienia będzie krótszy.

  • Przyjazne środowisku i wykorzystywane do innych zastosowań

Jeśli Twoja firma ma ekologiczną inicjatywę, traktujesz ją poważnie do ostatniego szczegółu. Wysyłka i przechowywanie produktów na nowej tarcicy może osłabić przekaz. Ale używanie palet z recyklingu oznacza zużycie mniejszej liczby drzew i wydłużenie żywotności już używanych materiałów.

A kiedy palety z recyklingu zużywają się i niszczą na tyle, że trzeba je wycofać z użytku. Można je zdemontować i wykorzystać do budowy, jako drewno opałowe lub rozdrobnione i wykorzystane jako ściółka. Nieużyteczne resztki palet rozdrabniamy nawet na biopaliwa i ściółkę dla zwierząt!

Wady recyklingowych palet

  • Z biegiem czasu mniej trwały

Zapewniamy wysoką jakość każdej produkowanej lub poddawanej recyklingowi palety. A zarówno nowe, jak i poddane recyklingowi palety sprawdzą się dobrze w każdym zadaniu, którego potrzebujesz. Ale jeśli zaczynasz od pewnego zużycia, to rozsądne jest, że wcześniej czy później będą one wymagały naprawy lub wymiany. Tak więc ostatecznie poddane recyklingowi drewniane palety są mniej trwałe niż nowe palety. Dla niektórych oszczędności z góry przeważają nad przyszłymi naprawami lub wymianami. Ale dla innych obietnica lepszej wydajności i dłuższego użytkowania ma większy sens.

Więc co jest dla ciebie najważniejsze?
Wybór między zakupem nowych palet drewnianych, a paletami drewnianymi używanymi naprawdę zależy od Twoich potrzeb i budżetu:

Jeśli masz ograniczony budżet lub masz jakieś krótkoterminowe potrzeby związane z wysyłką. Palety z recyklingu mają dla Ciebie sens, ponieważ są tanie i zapewniają doskonałą wydajność przy krótkotrwałym użytkowaniu.

Jeśli jednak Twoje prace wymagają najwyższej wydajności i trwałości w czasie. Dobrym pomysłem jest zakup nowego, aby Twoje palety z pewnością wytrzymały.